32 (0) 15 430028


registreer en betaal minder

| voordeelaanbiedingen | sneeuwvakanties | zonvakanties | autovakanties | cruises | busreizencitytrips |
| fly & drive  | chartervluchten lijnvluchten autohuur  | rondreizen | reisverzekeringen | brochures | wandelen | fietsen | touroperators | offerte | sportief reizen | reisbeoordelingen | Thema- en Speciale reizen | LUXE & KWALITEIT


 
>  Touroperators >  Vos Travel >  Fietsvakanties >  Hongarije > Wenen, Bratislava en Budapest



Vos Travel Fietsvakanties - Hongarije - Oostenrijk

Van Wenen naar Budapest

Als het water van de Donau door Wenen stroomt, heeft het reeds een grote afstand afgelegd maar voor het de monding van de stroom bereikt bij de Zwarte Zee is er nog een lange weg te gaan. Een route door het hart van Europa, langs historische steden en door streken waar de geschiedenis van ons continent werd geschreven. Die weg volgen wij op de fiets van uit de Oostenrijkse hoofdstad tot in Budapest, een fietsreis als geen ander, rijk aan natuurschoon en culturele bezienswaardigheden.

Van uit Wenen varen we naar het Hainburg an der Donau, een wijnstadje met tal van bezienswaardigheden. De Wienertor is de grootste middeleeuwse stadspoort van Europa en de stadsmuren uit de dertiende eeuw zijn 2,5 km lang en hebben 15 uitkijktorens. Daarna fietsen we naar de Oostenrijks-Slowaakse grens en verder naar Bratislava, de nog vrij jonge hoofdstad van de Slovaakse Republiek. Deze stad aan de Donau wordt in hoog tempo gerestaureerd en de prachtige barokke gebouwen krijgen hun oude glans terug. Bratislava bewaart in zijn Staré Mesto, het oude hart, tal van paleizen, kerken en kloosters.

We fietsen verder, over een vlakke en rustige route en die ene keer dat er verkeersdrukte is, nemen we de trein, in Mosonmagyaróvár naar Györ en van Szentendre naar Budapest. Györ is de stad van de vier rivieren, de stad van de barok en de renaissance met een burcht op de heuvel en een kathedraal als hoogtepunt van de indrukwekkende architectuur. Al van ver zien we de kathedraal van Esztergom, dominerend over het landschap. En dan volgt de beroemde bocht van de Donau, de Donau-knie, van waar we pal zuidwaarts tot in Budapest fietsen. Maar eerst klimmen we naar het hoogste punt boven de Donau om het Hongaarse landschap te zien en we nemen de overzet naar het eiland Szentendre. Van daaruit gaan het per boot of trein naar Budapest. Na het fietsplezier en de knusse overnachtingen in de drie- en viersterrenhotels, reizen we met de trein of de bus terug en dat gaat sneller dan fietsen, in drie uur! Ons programma heeft nog meer in petto, extra dagen om Budapest of Wenen beter te leren kennen.

Prijzen zomer 2010


          


 

 

 

Internet partners :  Hotels in Europa - Wereldwijd - Landarrangementen voor Cruises


 

          • Wenen, Bratislava en Budapest