Afhankelijk van de gereserveerde diensten is het mogelijk dat een aantal van onderstaande bepalingen niet van toepassing is op de gemaakte boeking.
1. De prijs
Alle prijzen, toeslagen en kortingen gelden per persoon, tenzij uitdrukkelijk anders vermeld.
1.1 De prijs omvat:
a) het vervoer heen en terug van reizigers en hun bagage volgens de specificaties van het programma;
b) de luchthaventaksen zoals gekend op de datum van de prijsberekening, tenzij anders vermeld;
c) het vervoer heen en terug tussen de luchthaven en de verblijfplaats indien voorzien in het programma;
d) het verblijf in een studio, appartement of hotelkamer met de maaltijden voorzien in het programma;
e) de diensten van de host(ess) of de vertegenwoordiger ter plaatse;
f) de bijdrage voor de garantieverzekering;
g) de BTW volgens de gekende aanslagvoeten;
h) de basisannuleringsverzekering.
1.2 Niet inbegrepen zijn:
a) de kosten voor reispas, visum, inentingen en andere formaliteiten (uitgezonderd de toeristenkaart voor Cuba, Dominicaanse republiek en Mexico);
b) de dranken, tenzij anders vermeld;
c) de persoonlijke uitgaven en fooien;
d) de uitstappen die niet uitdrukkelijk als inbegrepen vermeld staan;
e) de reis- en bijstandverzekering.
1.3 Kortingen en promoties
De promoties worden toegepast zoals vermeld onder de prijstabellen. De aanduidingen bij de hotel- en flatbeschrijvingen zijn enkel indicatief. Laattijdige reductie- en promotieaanvragen kunnen geweigerd worden.
1.4 Naar maat
Voor een boeking die afwijkt van het standaardprogramma wordt een toeslag gerekend van € 25 per dossier.
1.5 Op aanvraag
Aan een boeking op aanvraag zijn in de regel geen kosten verbonden. Er worden echter kosten aangerekend indien
a) de reserveringsdienst de aanvraag als niet realiseerbaar beschouwt en de reiziger aandringt om toch de aanvraag te maken;
b) het dossier geannuleerd wordt door de reiziger vooraleer antwoord ontvangen is van de bestemming en dit binnen de 7 dagen na de boeking.
In beide gevallen bedragen de kosten € 12,50 per dossier. Dit bedrag kan eventueel verhoogd worden indien er vliegtuigplaatsen geblokkeerd worden bij een boeking minder dan 4 weken voor afreis.
De reiziger mag gratis het hotel wijzigen of annuleren indien er na 7 dagen geen antwoord is van de hotelier. Na 3 negatieve antwoorden kunnen andere hoteliers gecontacteerd worden tegen betaling van een extra kost van € 10. Zodra de boeking bevestigd wordt, valt deze onder normale wijzigings- en annuleringsvoorwaarden.
1.6 Voorkeur en essentie
De reiziger kan bij het boeken van zijn reis altijd een voorkeur opgeven (bijvoorbeeld een kamer op de hoogste verdieping, enz.), ook al wordt deze voorziening al of niet, met of zonder toeslag, aangeboden in de prijstabel. De reisorganisator zal deze voorkeur overmaken aan de betrokken dienstverlener maar kan deze niet garanderen.
Indien deze voorkeur voor de reiziger van dergelijk belang is dat het al dan niet boeken van de reis ervan afhangt, spreekt men van een essentie. Dit moet wel bij de boeking duidelijk gesteld worden. De kosten voor een bevestigde essentieaanvraag bedragen € 12,50. Daarnaast kunnen door de dienstverlener nog extra kosten aangerekend worden.
Indien de essentie na de bevestiging aangevraagd wordt, gelden bij annulering na een negatief antwoord de gebruikelijke voorwaarden.
2. Prijsberekening
De in het contract overeengekomen prijs is vast en alle vermelde diensten, belastingen en taksen zijn inbegrepen, onder voorbehoud van een kennelijke materiële vergissing en de mogelijkheden tot prijsaanpassing bepaald in artikel 6 van de Algemene reisvoorwaarden.
3. Prijsvorming
De prijzen voor het verblijf en de andere diensten in het buitenland werden berekend volgens de tarieven en wisselkoersen die op 13.09.2007 golden.
De tarieven voor het vervoer zijn deze gekend op 13.09.2007; de brandstofprijs voor het vervoer per chartervliegtuig is gebaseerd op het gemiddelde van de maand september 2007. De door de luchtvaartmaatschappijen meegedeelde toeslag of korting wordt netto bij de reissom gevoegd respectievelijk ervan afgetrokken.
4. Voorschot
Het voorschot bedoeld in art. 7 van de Algemene voorwaarden bedraagt 30 % van de totale reissom, met een minimum van € 150 per persoon.
In geval van een late boeking (minder dan 30 dagen voor het vertrek naar de bestemming) is de volledige reissom onmiddellijk verschuldigd.
De betaling van de reiziger aan de reisbemiddelaar is bevrijdend ten aanzien van de reisorganisator. In geval van terugbetaling door de reisorganisator aan de reisbemiddelaar is dit bevrijdend ten aanzien van de reiziger.
5. Annulering door de reiziger
5.1 Algemeen
De annulering van een gereserveerde reis moet via de reisbemiddelaar schriftelijk aan de reisorganisator meegedeeld worden, met aanduiding van de referentie van de boeking. Annuleren kan alleen op werkdagen tijdens de kantooruren (van maandag tot en met zaterdag van 9 tot 17 uur). Een annulering buiten deze tijdspanne wordt pas behandeld op de eerstvolgende werkdag.
5.2 Vergoeding
De verschuldigde vergoeding hangt af van de bestemming en het tijdstip van de annulering.
5.2.1 Chartervluchten korte afstand
(Azurenkust, Balearen, Corsica, Croatië, Lourdes, Montenegro, Portugal - Madeira uitgezonderd), Spaanse vasteland)
a)
Tot 56 dagen voor de vertrekdag: € 50 per persoon;
b)
vanaf de 55e tot de 28e dag voor de vertrekdag: € 100 per persoon;
c)
vanaf de 27e tot de 7e dag voor de vertrekdag: € 200 per persoon;
d)
vanaf de 6e tot de 3e dag voor de vertrekdag: € 300 per persoon;
e)
minder dan 3 dagen voor de vertrekdag of bij niet-aanmelding: € 300 per persoon plus 3 overnachtingen (volgens de prijs '+nacht').
5.2.2 Chartervluchten middellange afstand
(Bulgarije, Canarische eilanden, Cyprus, Egypte, Griekenland, Italië, Jordanië, Madeira, Malta, Marokko, Tunesië, Turkije)
a)
Tot 56 dagen voor de vertrekdag: € 50 per persoon;
b)
vanaf de 55e tot de 28e dag voor de vertrekdag: € 100 per persoon;
c)
vanaf de 27e tot de 7e dag voor de vertrekdag: € 250 per persoon;
d)
vanaf de 6e tot de 3e dag voor de vertrekdag: € 400 per persoon;
e)
minder dan 3 dagen voor de vertrekdag of bij niet-aanmelding: € 400 per persoon plus 3 overnachtingen (volgens de prijs '+nacht').
5.2.3 Chartervluchten lange afstand
(Cuba, Dominicaanse Republiek, Jamaica, Mexico)
a)
Tot 56 dagen voor de vertrekdag: € 50 per persoon;
b)
vanaf de 55e tot de 28e dag voor de vertrekdag: € 200 per persoon;
c)
vanaf de 27e tot de 3e dag voor de vertrekdag: € 500 per persoon;
d)
minder dan 3 dagen voor de vertrekdag of bij niet-aanmelding: € 500 per persoon plus 3 overnachtingen (volgens de prijs '+nacht').
5.2.4 Lijnvluchten Middellandse-Zeegebied
a)
Tot 35 dagen voor de vertrekdag: de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten (die kunnen variëren van de administratiekosten tot de volledige prijs van het ticket) verhoogd met € 50 per persoon;
b)
vanaf de 34e tot de 3e dag voor de vertrekdag: de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten (die in de regel de volledige prijs van het vliegtuigticket bedragen) verhoogd met € 50 per persoon;
c)
vanaf de 27e tot de 3e dag voor de vertrekdag: de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten (die in de regel de volledige prijs van het vliegtuigticket bedragen) verhoogd met € 50 per persoon;
d)
minder dan 3 dagen voor de vertrekdag of bij niet-aanmelding: de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten (die in de regel de volledige prijs van het vliegtuigticket bedragen) verhoogd met € 50 per persoon plus 3 overnachtingen (volgens de prijs '+nacht').
5.2.5 Lijnvluchten andere bestemmingen
a)
Tot 35 dagen voor de vertrekdag: de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten (die kunnen variëren van de administratiekosten tot de volledige prijs van het ticket) met een minimum van 10% van de reissom of ten minste € 50 per persoon;
b)
vanaf de 34e tot de 7e dag voor de vertrekdag: de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten (die in de regel de volledige prijs van het vliegtuigticket bedragen) met een minimum van 50% van de reissom °
° voor Arabische emiraten, Aruba, Curaçao, Gambia, Guadeloupe, Indonesië, Kaapverdische eilanden, Kenia, Malediven, Maleisië, Martinique, Mauritius, Mexico, Oman, Senegal, Seychellen, Sint Maarten, Sri Lanka en Thailand: 80% van de reissom;
c)
vanaf de 27e tot de 7e dag voor de vertrekdag: de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten (die in de regel de volledige prijs van het vliegtuigticket bedragen) met een minimum van 50% van de reissom °
° voor Arabische emiraten, Aruba, Curaçao, Gambia, Guadeloupe, Indonesië, Kaapverdische eilanden, Kenia, Malediven, Maleisië, Martinique, Mauritius, Mexico, Oman, Senegal, Seychellen, Sint Maarten, Sri Lanka en Thailand: 80% van de reissom;
d)
vanaf de 6e dag voor de vertrekdag en bij niet-aanmelding: 80% van de reissom.
5.2.6 Enkel hotel
a) Tot 28 dagen voor de dag van aankomst: € 30 per dossier;
b) vanaf de 27e dag tot de 7e dag voor de dag van aankomst: € 60 per dossier;
c) vanaf de 6e dag tot de dag van aankomst of bij niet-aanmelding: de volledige reissom.
Indien de annuleringskosten van de dienstverlener hoger zijn dan bovenvermelde bedragen wordt de annuleringsvergoeding overeenkomstig aangepast.
5.2.7 Afwijkende bepalingen
In geval van voorafbetaling van accommodatie of andere diensten, of volgens de specifieke voorwaarden voor cruises, rondreizen, bepaalde hotels e.a. kunnen de annuleringskosten tot relatief ver vóór de afreis oplopen tot 100%.
Dit bedrag moet verhoogd worden met de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende vergoeding en de administratiekosten in overeenstemming met het tijdstip van de annulering (zie hierboven).
5.2.8 Infants
In geval van annulering van een infant (een niet-betalend kind jonger dan 2 jaar) bedraagt de verschuldigde vergoeding € 12,50. Als samen geannuleerd wordt met een betalende reisgezel wordt deze kost niet aangerekend.
6. Vervanging en wijziging door de reiziger
Wijzigingen aan een geboekte reis worden aanvaard tegen betaling van kosten, naast de eventuele prijsaanpassing.
6.1 Vervanging
a) Tot 35 dagen voor de vertrekdag: voor lijnvluchten de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten (die kunnen variëren van de administratiekosten tot de volledige prijs van het ticket) verhoogd met € 15 per persoon, voor chartervluchten € 15 per persoon;
b) Vanaf de 34e dag voor de vertrekdag: bij lijnvluchten de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten verhoogd met € 25 per persoon, bij chartervluchten € 25 per persoon.
6.2.1 Taal van de reisdocumenten, kamertype of maaltijdregime
a)
Tot 35 dagen voor de vertrekdag: € 25 per dossier;
b)
vanaf de 34e dag voor de vertrekdag: € 50 per dossier.
6.2.2 Wijziging van maaltijdregime op de vlucht
a)
Tot 35 dagen voor vertrekdatum: gratis;
b)
vanaf de 34e dag voor de vertrekdag: geen aanpassing meer mogelijk.
6.2.3 Wijziging van hotel of appartement
a)
Tot 28 dagen voor de vertrekdatum: € 25 per dossier;
b)
vanaf de 27e dag tot de 3e dag voor de vertrekdag: € 50 per dossier °°
°° voor Arabische emiraten, Aruba, Curaçao, Gambia, Guadeloupe, Indonesië, Kaapverdische eilanden, Kenia, Malediven, Maleisië, Martinique, Mauritius, Mexico, Oman, Senegal, Seychellen, Sint Maarten, Sri Lanka en Thailand worden vanaf de 27e dag voor de vertrekdag de wijzigingskosten verhoogd met het aantal nachten aangerekend als vergoeding door het oorspronkelijk geboekte hotel;
c)
minder dan 3 dagen voor de vertrekdag: 3 overnachtingen (volgens de prijs '+nacht') verhoogd met € 50 per dossier.
6.2.4 Wijziging van vertrek- of terugreisdatum, wijziging van luchthaven van vertrek bij de heenreis of luchthaven van aankomst bij de terugvlucht, wijziging van vlucht op dezelfde dag
a)
Tot 56 dagen voor de vertrekdag: voor lijnvluchten de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten (die kunnen variëren van de administratiekosten tot de volledige prijs van het ticket) verhoogd met € 25 per persoon, voor chartervluchten € 25 per persoon;
b)
vanaf de 55e tot de 35e dag voor de vertrekdag: voor lijnvluchten de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten verhoogd met € 50 per persoon, voor chartervluchten € 50 per persoon;
c)
vanaf de 34e tot de 7e dag voor de vertrekdag: voor lijnvluchten de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten verhoogd met € 50 per persoon, voor chartervluchten € 150 per persoon °°°
°°° bij chartervluchten naar Cuba, Dominicaanse Republiek, Jamaica en Mexico annuleringskosten vanaf de 27e dag voor de vertrekdag;
d)
minder dan 7 dagen voor de vertrekdag annuleringskosten.
6.2.5 Wijziging van de vertrek- en terugreisdatum
Zie onder Annulering.
6.2.6 Wijziging van bestemming met behoud van de reisperiode
a)
Tot 56 dagen voor de vertrekdag: voor lijnvluchten de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten (die kunnen variëren van de administratiekosten tot de volledige prijs van het ticket) verhoogd met € 15 per persoon, voor chartervluchten € 25 per persoon;
b)
vanaf de 55e tot de 35e dag voor de vertrekdag: voor lijnvluchten de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten verhoogd met € 25 per persoon, voor chartervluchten € 50 per persoon;
c)
vanaf de 34e tot de 7e dag voor de vertrekdag: voor lijnvluchten de door de luchtvaartmaatschappij aangerekende kosten verhoogd met € 50 per persoon, voor chartervluchten € 150 per persoon °°°
°°° bij chartervluchten naar Cuba, Dominicaanse Republiek, Jamaica en Mexico annuleringskosten vanaf de 27e dag voor de vertrekdag;
d)
minder dan 7 dagen voor de vertrekdag annuleringskosten.
6.2.7 Enkel hotel
Er wordt een onderscheid gemaakt tussen 'kleine' en 'andere' wijzigingen.
Onder 'kleine' wijzigingen wordt verstaan een correctie in de naam, een wijziging van leeftijd, kamertype, maaltijden en taal van de reisdocumenten, het bijboeken van een extra persoon in het geboekte kamertype (voor zover de bezetting dit toelaat) en extra hoteldiensten.
a) Tot 28 dagen voor de dag van aankomst: € 10 per dossier;
b) vanaf de 27e dag voor de aankomstdag: € 20 per dossier.
Bij een wijziging van de accommodatie of de aankomst- en/of de vertrekdag gelden de annuleringsvoorwaarden.
7.1 Algemeen
De algemene aansprakelijkheid wordt geregeld door artikel 14 van de Algemene Reisvoorwaarden, dat een samenvatting is van de artikels 17 en 18 van de Reiscontractenwet.
De aansprakelijkheid van de reisorganisator is niet betrokken in geval van overmacht (zoals gedefinieerd in art. 14 paragraaf 2.b van de Reiscontractenwet) of van een gebeurtenis die hij zelfs met inachtneming van de grootste zorgvuldigheid niet kon voorzien of verhelpen (waaronder overboeken niet is begrepen).
Bovendien is de reisorganisator wettelijk verplicht in de mate van het mogelijke bijstand en hulp te verlenen aan de in moeilijkheden verkerende reizigers tijdens de uitvoering van het reiscontract. In deze gevallen (overmacht of hulp en bijstand) kan de reisorganisator de door hem gemaakte kosten voor extra vervoer en/of verblijf ten laste leggen van de reizigers.
7.2 ‘Communautaire lijst’ van luchtvaartmaatschappijen
In overeenstemming met artikel 9 van de Europese verordening (EG) nr. 2111/2005 is de reisorganisator verplicht u te informeren over het bestaan van een lijst van luchtvaartmaatschappijen die binnen de EU een exploitatieverbod opgelegd kregen, de zogenaamde communautaire lijst. Deze kan geconsulteerd worden op http://air-ban.europa.eu
7.3 Identiteit van de exploiterende luchtvaartmaatschappijen
In overeenstemming met artikel 11 van de Europese verordening (EG) nr. 2111/2005 moet de reisorganisator u informeren over de identiteit van de exploiterende luchtvaartmaatschappijen die betrekking hebben op uw vlucht. Voor zover de identiteit nog niet bekend is op het ogenblik van de boeking wordt de naam vermeld van de maatschappij die waarschijnlijk de vlucht zal uitvoeren. Hieronder vindt u de lijst van de maatschappijen die hiervoor in aanmerking komen.
De identiteit van de exploiterende luchtvaartmaatschappij wordt u meegedeeld bij het toesturen van de vliegtickets. Indien zich naderhand wijzigingen voordoen zal men u zo snel mogelijk informeren en in elk geval voor de check-in of, als er bij overstappen op een aansluitende vlucht geen check-in meer plaatsvindt, bij het instappen.
7.4 Lijst van exploiterende luchtvaartmaatschappijen
De vluchten worden in de regel uitgevoerd door de eigen maatschappij Jetairfly. Naast de eigen vloot worden hiervoor ook toestellen ingezet van de Spaanse chartermaatschappij Futura, met een Belgische bemanning en een identieke service.
Een aantal chartervluchten wordt uitgevoerd in samenwerking met Freebird Airlines, Jet4U, TC Airlines, Condor, Arkefly, Luxair, Hamburg International, Hellas Jet, Nouvelair, LTE en Transavia.
Voor een aantal bestemmingen wordt beroep gedaan op lijnvluchtmaatschappijen waaronder Air Malta, Tunisair, Croatia Airlines, TAP Air Portugal, Brussels Airlines, Cyprus Airways en KLM.
7.5 Wijzigingen en errata
Dit aanbod werd opgemaakt volgens de op het ogenblik van de redactie beschikbare gegevens. Eventuele errata en/of wijzigingen zullen als dusdanig zo vlug mogelijk meegedeeld worden.
7.6 Begin en einde van de diensten
De diensten van de reisorganisator nemen een aanvang op de luchthaven van vertrek en eindigen op de luchthaven na de terugvlucht bij vliegtuigreizen, respectievelijk de op- en afstapplaats bij andere vervoermiddelen.
8.1 Klachten op de bestemming
Elke tekortkoming moet zo spoedig mogelijk ter plaatse gemeld worden aan de dienstverlener of de vertegenwoordiger van de reisorganisator. Indien geen passend gevolg gegeven wordt of geen oplossing gevonden wordt, moet u rechtstreeks contact opnemen met het noodnummer van de reisorganisator (nadere gegevens in uw reisdocumenten). Indien door het niet naleven van deze voorschriften het probleem aanhoudt, kan dit een invloed hebben op de bepaling van een eventuele schadevergoeding.
8.2 Niet verkregen diensten
De terugbetaling van niet verkregen diensten kan alleen gebeuren na voorlegging van een attest van de betrokken dienstverlener waarin duidelijk vermeld staat welke diensten de reiziger niet heeft ontvangen en in aanmerking komen voor terugbetaling.
9. Reisdocumenten
De reisdocumenten bevatten de vliegtuigtickets en de bons voor de andere gereserveerde diensten, samen met de praktische informatie betreffende de reis.
De documenten zijn uiterlijk 10 dagen voor het vertrek ter beschikking bij de reisbemiddelaar. Bij een boeking minder dan 15 dagen voor de vertrekdag worden de documenten op de luchthaven overhandigd. Tickets voor lijnvluchten liggen altijd bij onze balie op de luchthaven.
10. Informeringsplicht
De reizigers worden verzocht kennis te nemen van belangwekkende inlichtingen betreffende diverse aspecten van hun vakantie. Deze informatie is opgenomen in de rubriek 'Goed om te weten', die u elders op deze website vindt.
11. Impressum
Aanbod geldig vanaf 03.12.2007.
De gepubliceerde prijzen vervallen bij de volgende uitgave.
VIP Selection is een merknaam van de NV Jetair,
Gistelsesteenweg 1, 8400 Oostende
Vergunning 1201
Ondernemingsnummer 0408479965, RPR Oostende
Verantwoordelijke uitgever: NV Jetair