|
 Egypte - 8-daagse cruise
Pracht van Opper-Egypte

Beschrijving van de cruise: Dag 1 BRUSSEL - LUXOR Vertrek per lijnvlucht naar Luxor. Onthaal door onze lokale agent en transfer naar uw boot. Inscheping en kajuitverdeling. Overnachting aan boord.
Dag 2 LUXOR - DENDERAH Na het ontbijt aan boord, bezoekt u één van de mooiste tempels van het Oude Egypte, de tempel van Denderah. Deze tempel is gewijd aan de godin Athor, godin van de liefde en de vreugde. Lunch op de boot. In de namiddag ontdekt u oostelijke Nijloever met als hoogtepunten: de prachtige tempel van Karnak en de tempel van Luxor, door de Egyptenaren de «harem van Amon» genoemd. Op het einde van de dag keert u terug naar de boot. Diner en overnachting aan boord. Facultatief: u hebt de mogelijkheid om het klank- en lichtspel van Karnak bij te wonen.

Dag 3 LUXOR - ESNA - EDFOE Ontbijt aan boord. Bezoek aan de fraaie historische en culturele pareltjes van Luxor in het hart van Opper-Egypte: de vallei van de Koningen en Koninginnen, de tempel van Deir El Bahari en de kolossen van Memnon. In Esna gaat u terug aan boord voor de lunch. De boot zet zijn tocht op de Nijl, richting Edfoe, verder. Langs de oevers van deze «goddelijke rivier» kan u schitterende landschappen bewonderen. Authentiek en hartelijk. In de namiddag kan u ten volle genieten van deze landschappen en de faciliteiten aan boord. Diner en overnachting aan boord.
Dag 4 EDFOE - KOM OMBO - ASWAN Vandaag meert de boot aan in Edfoe. Na het ontbijt vertrekt u per koets naar de tempel van Horus, de zonnevalk en beschermheer van de farao’s. Terug aan boord vaart de boot verder naar Kom Ombo. Lunch aan boord. In de namiddag bezoekt u de dubbele tempel van Kom Ombo. Deze tempel is bijzonder omdat hij gewijd is aan twee goden: de valk Horus en de krokodil Sobek. Na het bezoek, vaart de boot verder naar Aswan. Hij baant zich een weg tussen de feloeka’s die al sinds mensenheugenis op de Nijl varen. Diner en overnachting aan boord.
Dag 5 ASWAN Aswan is de eerste grote waterval. Een wereld van kolkend water, van zwarte rotsen met rondom kleine eilandjes waarrond de Nijl stroomt. De rustige stroming die u totnogtoe heeft gekend maakt plaats voor een totaal ander beeld. De rivier verandert, Egypte verandert. Na het ontbijt ontdekt u de Hoge Stuwdam, in het Egyptisch Saad-el-Aali. Nadien volgen andere bezoeken: de granietgroeven, de onafgewerkte obelisk (42 m) en de befaamde tempel van Philae. Deze tempel is gelegen tussen de twee dammen en werd eerst opgetrokken door de farao’s en later afgewerkt door de Romeinen. Na de lunch aan boord, geniet u van een prachtige tocht per feloeka naar het Olifanteneiland dat waarschijnlijk één van de eerste douaneposten ter wereld had. Nubische folkloreavond, diner en overnachting aan boord.

Dag 6 ASWAN Vandaag geniet u van een vrije dag. In de voormiddag wordt u een facultatieve uitstap naar Aboe Simbel aangeboden. Middagmaal, avondmaal en overnachting aan boord. Facultatief: u hebt de mogelijkheid om het klank- en lichtspel in de tempel van Philae bij te wonen.
Dag 7 ASWAN - KOM OMBO - ESNA Na het ontbijt vaart de boot naar Esna. Lunch en vrije namiddag aan boord. Avondmaal en overnachting.
Dag 8 ESNA - LUXOR - BRUSSEL Na het ontbijt transfer naar de luchthaven voor uw terugvlucht.
Verlenging: - Verleng uw cruise met een pre- of post-extensie in Cairo - Verleng uw cruise met een verblijf van 2, 4 of 5 nachten aan de Rode Zee
De troeven van Arthema - Uw kajuit is een Junior Suite op Miss Egypt en op Royal Princess. - Gegarandeerde afreizen vanaf 2 personen.- Vrije keuze van boot. - Op de boot, keuze van dek, kajuit, groot bed of twee eenpersoonsbedden zondertoeslag (volgens beschikbaarheid). - Bijzondere attentie voor huwelijksreizen en verjaardagen. - Vrije tijd in Aswan, zo kunt u volop de sfeer van de stad opsnuiven.
Opmerkingen: Deze pijzen persoon zijn inclusief: lijnvluchten (h/t), vol pension (cruise), ontbijt (Caïro), de vermelde bezoeken met gids/egyptoloog. Deze prijzen zijn exlusief: het visum van 25 € en de gebruikelijke fooien van 40 € per persoon (ter plaatse te betalen). Kinderkorting van 2 tot 11 jaar (met 2 vilwassenen): -20%; vermindering in een triple kamer: 20 € |